Beschrijving
Pyrus communis 'Conference' of Handpeer - Informatie:
Met de Pyrus communis 'Conference'oude laagstam haalt u een karakteristieke boom naar uw tuin. Deze perenboom heeft jarenlang dienst gedaan als productieboom bij een fruitteler. Het is een gemakkelijke fruitboom.
In maart bloeit deze 'Conference' Handpeer met vele honderden witte bloemen, waarna in september heerlijke vruchten geoogst kunnen worden. De stevige schilferende stam en de grillige takkenstructuur geven de boom een karakteristieke uitstraling. Snoei elk jaar in de winter de lange dunne scheuten tot op 10 cm vanaf een dikkere houtige tak weg. Aan de korte takjes van 10 cm die overblijven, komen in het voorjaar opnieuw bloemen, die uit zullen groeien tot heerlijke handperen.
Bij vorst beschadigt soms de bloesem en dat heeft wel invloed op de oogst. Plaats dePyrus 'Conference' in goed doorlaatbare grond op een zonnige standplaats. Geef in droge warme zomers 2 tot 3 X per week flink water.